23 stycznia 2020 r.Naukowcy UW i PW angażują się w ratowanie klimatuNaukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy założyli spółki spin-off, przedstawiali rozwiązania wspierające ochronę środowiska. Potencjał prezentowany
Międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem czeskiego Uniwersytetu Masaryka opracował nową metodę poprawy charakterystyki funkcjonalnej enzymów. Beneficjenci tego odkrycia to podmioty branży medycznej, chemicznej oraz s
Moc przyłączonych do sieci Energi-Operator farm wiatrowych przekroczyła 1001 MW. To ponad połowa wszystkich mocy z elektrowni wiatrowych zainstalowanych w Polsce. Aktualnie na terenie spółki pracuje 248 farm wiatrowych. Liczba
Warszawa, listopad 2020Informacja prasowaZużywamy 1,7 razy więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie odtworzyćJak wynika z szacunków Global Footprint Network, 7,8 miliarda ludzi zużywa znacznie więcej zasobów, niż Ziemia je
Dwie na trzy osoby są przeciwne posypywaniu zimą solą każdej miejskiej ulicy ? wynika z ankiety ING. Tymczasem solenie dróg z jednej strony niszczy nasze obuwie, ale jest też dobrym sposobem na walkę ze spowolnieniem gospodar
ENERGA otwiera pierwsze ekologiczne Biuro Obsługi Klienta. Do jego modernizacji i wyposażenia zostały użyte przyjazne środowisku materiały. Wkrótce w innych miastach powstaną kolejne takie placówki. Grupa ENERGA to największ
Koncern 3M w każdym etapie swojego funkcjonowania angażuje się w politykę zrównoważonego rozwoju, która obejmuje środowisko, społeczność lokalną oraz gospodarkę. Firma wyznaje jednak zasadę, że wprowadzanie skutecznych p
Troska o ?rodowisko naturalne jest coraz bardziej widoczna w bran?y budowlanej, tak?e na polskich budowach. Eko-zachowania na budowie przejawiaj? si? zarówno ?wiadomym podejmowaniem decyzji dotycz?cych wyboru materia?ów i
Przeciętna europejska rodzina, składająca się z 4 osób, w trakcie codziennych zakupów zużywa rocznie ok. 1,5 tysiąca toreb jednorazowych.[1] W okresie przedświątecznym ilość zużywanych toreb foliowych zdecydowanie wzrasta.
Od kilku dni bociany gromadzą się w tzw. sejmiki, zaczynając tym samym przygotowania do odlotu z Polski. Wśród wędrujących ptaków znajdzie się w tym roku ok. 1000 młodych, które pracownicy Grupy ENERGA zaobrączkowali w ra